معرفی شغل فروشندگی

برای معرفی شغل فروشندگی باید به این موضوع اشاره کنیم که همه‌ی کسانی که وارد چرخه درآمدزایی شده‌اند، به نوعی فروشنده هستند.

مثلا فروشنده خدمات هستند، فروشنده مهارت‌های خاصی هستند و …  که تقریبا می‌توان گفت که همه‌ی مردم  دنیا فروشنده هستند ولی نوع و کم و کیف آن‌ها با یکدیگر تفاوت‌های چشمگیری دارد.

اما آن چیزی که ما آن را به عنوان فروشنده و فروشندگی می‌شناسیم همان فروش محصولاتی است که برای ما ملموس باشند.

مثل فروش لباس، کفش، خوراکی و … که همه‌ی ما تقریبا خرید از آن‌ها را تجربه کرده‌‌ایم.

اما چه چیزهایی باعث می‌شود که یک فروشنده نسبت به دیگری برتری کمی و کیفی داشته باشد، در حالی که همه‌ی آن ها به یک میزان تلاش می‌کنند.

در ادامه به بررسی این دلایل خواهیم پرداخت.

انواع شغل فروشندگی

 

انواع فروشندگی

اگر قبل از به وجود آمدن فضای مجازی می‌خواستیم انواع فروشندگی را نام ببریم، باید به فروشنده لباس، زمین و… اشاره می‌کردیم.

اما با آمدن فضای مجازی این موضوع به کلی تغییر کرد، و شغل فروشندگی را به دو نوع اینترنتی و حضوری تغییر داد.

در واقع در دنیای امروزی فروش اینترنتی خواهان بیشتری دارد و حتی اکثر فروشندگان که در بوتیک و مغازه خود به فروش حضوری مشغول هستند، از ظرفیت فضای مجازی نیز استفاده می‌کنند.

 

چه چیزهایی باعث افزایش فروش در فضای مجازی و حقیقی می‌شود؟

در فضای حقیقی یا همان حضوری، عواملی که موثر بر افزایش فروش شما هستند به مکان فروشگاه شما، تمیز، زیبا بودن و استفاده از بهترین اجناس با بهترین کیفیت‌ها و داشتن قیمت‌های مناسب می‌باشد، که تا حدود زیادی فروش شما را افزایش می‌دهد.

اما در فضای مجازی شرایط به طور کلی متفاوت است و اینجا تبلیغات، زیبایی پیج، تنوع محصولات و بقیه عوامل از جمله تحویل سریع و درب منزل، باعث تبلیغ شما در فضای مجازی شده و فروش شما را افزایش می‌دهد.

 

ترفند‌های فروش در فروشندگی

ترفندهای فروش در دو فضای حقیقی و مجازی تفاوت‌هایی دارد. در فضای حقیقی فرد فروشنده باید از جذابیت ظاهری، تن صدای مناسب و  کمک کردن به مشتری هنگام خرید، فروش خود را افزایش دهد.

اما در فضای مجازی برای تبلیغ پیج باید از بازاریاب‌های حرفه‌ای استفاده کنید که فروش محصولات سایتتان را به حد قابل قبول شما برسانند.

وجه مشترک دو فضا به این است که شما اگر ویژگی‌های فرشنده‌ی حقیقی یا با نحوه بازاریابی آشنا نیستید، برای فروش بیشتر باید این افراد ا استخدام کنید.

البته نکته‌ای که حائز اهمیت است، این است که بازاریاب برای هر دو فضا مناسب است.

 

درآمد از فروشندگی

درآمد از فروشندگی به عوامل زیادی بستگی دارد، که همه این نکات در تیترهای قبلی اشاره شده است. از جمله بازاریابی، استخدام فروشنده ماهر و … است.

اما تیترهای بالا تمام نکته‌ها را هم در بر نگرفته است و شما با تحقیق و تفحص می‌توانید عوامل افزایش فروش را بیابید و آن‌ها را در کسب و کار خود رعایت کنید و به سوددهی و در آمد بالا برسید.

 

بازار کار فروشندگی

شغل فروشنده از جمله مشاغلی هست که افراد یا به صورت خصوصی و یا شخصی خودشان فعالیت میکنند و یا کسب و کار زیادی هستند که نیاز به یک فروشنده خوب برای فروش اجناس شان دارند.

اگر شما خودتان امکان داشتن مغازه یا کسب و کار خودتان را ندارید میتوانید آگهی های استخدام مربوط به استخدام فروشنده را در همکارشو ببینید و برای تماس با کارفرما اقدام کنید.

 

نتیجه گیری کلی

برای ورود به این شغل کار سختی در پیش ندارید و امروزه با استفاده از اینترنت، این موضوع خیلی راحت‌تر و سودده‌تر شده است. اما ورود به هر شغلی به معنای شروع آن است.

برای اینکه جلوی ضرر و زیان‌های احتمالی از جمله هدر رفت ارزشمندترین سرمایه شما، یعنی وقت، باید با افراد خبره مشورت کنید.

مثلا اگر فروشگاه شما مجازی است با یک یا چند بازاریاب در ارتباط باشید، یا اگر فروشگاه شما در یک خیابان یا کوچه‌ای قرار دارد و به صورت مستقیم با مردم در ارتباط هستید، از یک فروشنده با فن بیان قوی استفاده کنید.

در صورتیکه در انتخاب شغل تان دارای تردید هستید میتوانید مقاله تست شخصیت شناسی MBTI را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.