همه چیز در مورد شغل منشی

یکی از شغل هایی که بازارکار زیادی پیدا کرده و روز به روز با گسترش کسب و کارها و پدید آمدن کسب و کار جدید نیاز به نیروی کار آن بیشتر میشود شغل منشی هست که اکثر کارجویان این شغل خانم هستند، حرفه منشی گری دارای انواع مختلفی از جمله منشی مطلب، منشی تلفنی، منشی آموزشگاه و…

معرفی شغل منشی گری

معرفی شغل منشی

همه‌ی ما تا حالا به ادارات مختلف یا مطب دکترها و سایر جاها که در آن‌ها از منشی‌ ها استفاده شده است، رفته‌ایم. در واقع می‌توان گفت این عزیزان که اکثر آن‌ها را خانم‌ها تشکیل می‌دهند، همیار رئیس اداره یا جایی که کار می‌کنند هستند و راهنمای مراجعانی هستند که به محل کار آن‌ها برای امورات شخصی خود سر می‌زنند.

اما این شغل آن گونه که به نظر میآید راحت نیست، چرا که مسئول دفترها باید توانایی‌هایی از جمله برنامه‌ریزی، ارتباطات قوی و … داشته باشند.

این شغل هم مانند سایر شغل‌ها دسته‌ها و  انواع خاص و بخصوص خود را دارد که در ادامه می‌خواهیم با آن‌ها آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.

انواع شغل منشی

منشی گری مثل رشته‌های مهندسی یا پزشکی نیست که بگوییم هر کدام از آن‌ها کارهای خاصی را انجام می‌دهند. در حالت طبیعی همه‌ی آن‌ها یک نوع کار انجام می‌دهند و اکثرا به عنوان کمک حسابدار استخدام می‌شوند.

در ادامه با انواع منشی ها آشنا خواهیم شد.

منشی مطب

مطب‌ها و بیمارستان‌ها یکی از مراکزی هستند که بدون منشی مطب امکان‌پذیر نیستند. چون پذیرش، راهنمایی، نوبت دهی و تزریقات باید توسط شخصی انجام بپذیرد.

برای کار در مطب به عنوان منشی باید مدرک تحصیلات عالی در یکی از رشته‌های دانشگاهی مربوط به بخش سلامت را داشته باشید.

منشی تلفنی

سامانه‌هایی مانند ۱۱۸ یا مراکز پاسخگویی ادارات و … که باید تلفنی کار مشتریان خود را انجام دهند، از منشی های تلفنی بهره می‌برند.

منشی آموزشگاه‌ها

آموزشگاه به مراکزی هم‌چون آموزشگاه رانندگی، زبان‌های خارجه، نقاشی، موسیقی و … می‌گویند. اگر به همچین مراکزی سر بزنید قطعا اولین کسی که با آن مواجه می‌شوید، منشی آموزشگاه خواهد بود و می‌توانید اطلاعات لازم برای ثبت‌نام و … را جویا بشوید.

چرا اکثر منشی‌ها را خانم‌ها تشکیل می‌دهند؟

برای جواب به این سوال باید به علم روانشناختی مراجعه کرد، روانشناسان به این عقیده هستند که خانم‌ها بیشتر دوست دارند مطیع باشند تا اینکه دستور بدهند.

به خاطر همین موضوع است که اکثر ظرفیت این شغل را بانوان تشکیل می‌دهند و به مراتب بهتر از آقایان این شغل را انجام می‌دهند.

وظایف منشی‌ها

این وظایف را می‌‌توان این گونه نام برد :

  • باید مستدات و کاغذها را در جای معلوم نگهدارد.
  • ایمیل‌ها و نامه‌های شرکت یا هر جایی که در آن کار می‌کند، را چک کند.
  • کار با کامپیوتر و نرم‌افزارهای آفیس، حسابداری یا هر چیزی که کارفرما بخواهد را بلد باشد.
  • توانایی برنامه ریزی برای جلسات را د اشته باشد.
  • رفتار، اخلاق و ظاهر آراسته‌ای داشته باشد.
  • و موضوعاتی از این دست که با بیشتر آن‌ها آشنا هستید.

درآمد منشی‌ها

منشی گری یکی از سخت‌ترین شغل‌های اداری می‌باشد اما طبق تحقیقات انجام شده در چند سال اخیر میانگین حقوقی که منشی‌ها پرداخت می‌شود، کم‌تر از دو میلیون تومان است.

اما جای نا امیدی نیست و اگر در کار خود حرفه‌ای، منظم و وقت‌شناس باشید و در ادارات یا جاهای دیگری که امکان پیشرفت وجود دارد عضو شوید، آینده‌ی روشنی در انتظارتان است.

بازارکار شغل منشی گری

خوشبختانه حرفه مشنی گری بازارکار بهتر و رو به رشد نسبت به سایر مشاغل دارد، و هرچه در کار خود مسلط تر و با مهارت تر شوید امکان رشد از لحاظ حقوق و مزایا و  قابلیت زودتر کار پیدا کردن خواهید شد.

جستجوی کار منشی گری

شما از طریق سایت همکارشو میتوانید آگهی های استخدام منشی را مشاهده کنید و اقدام به ارسال رزومه و تماس با کارفرما کنید.

سولات متداول

انواع شغل منشی چیست ؟

منشی مطلب، منشی تلفنی، منشی آموزشگاه ها و…

وظایف منشی ها چیست ؟

نگهداری مستدات و کاغذها، چک کردن ایمیل و نامه های شرکت، کار با کامپیوتر، برنامه ریزی جلسات و…

درآمد منشی چقدر هست ؟

منشی هابا توجه به شرکت و یا جایی که کار میکنند درآمدی متفاوتی دارند ولی به طور میانگین از یک میلیون تومان تا ده میلیون تومان هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.